Pasta scampi, dat is nu toch eens altijd een goed idee. Ik hou wel van een romige tomatensaus erbij, maar het is niet altijd mijn bedoeling om dan per se room te gebruiken. Die smaak kan je ook bekomen door enkele lepels kwark toe te voegen. Hetzelfde effect, en toch iets gezonder. Bovendien is dit recept geschikt tijdens de eliminatiefase van het fodmap dieet.

Ingrediënten:
- Pasta (ik gebruikte boekweitpasta)
- 300 g scampi
- 250 g tomaat uit blik (fodmap beperkt. Je kan ook volledig werken met verse tomaat, dan zit er geen beperking op)
- Enkele verse tomaatjes
- 2 rode paprika’s
- 3 el lactose vrije kwark
- Scheut whisky (of cognac)
- Blaadjes basilicum
- Gemalen Chili
- Lente ui
Bereiding:
Was de paprika’s en snij in kleine stukjes. Laat knoflookolie warmen in een pan en voeg de stukjes paprika toe. Laat enkele minuutjes stoven en kruid af met peper, en zout.
Ondertussen breng je water met zout aan de kook voor de pasta. Laat koken volgens de verpakking.
Blus de paprika’s met een scheut whisky of een andere soort drank. Voeg de tomatenstukjes allemaal toe, samen met de kwark en voeg nog wat extra water toe. Kruid af met wat gemalen Chili naar smaak, en voeg wat basilicum blaadjes toe. Laat 5 minuutjes verder pruttelen op een middelmatig vuurtje.
Als je pasta bijna gaar is, voeg je de scampi’s toe aan de saus en laat je het in een paar minuutjes garen. Proef nog eens en kruid bij waar nodig. Giet de pasta af. Werk je saus af met lente ui.
Smakelijk,
Laura